Piling je jedan od neizostavnih koraka kada je čišćenje lica u pitanju. Njegova zadaća je uklanjanje površinske prljavštine i odumrlih stanica, a koži pomaže da se regenerira i odčepljuje pore. Čista i slobodna koža onda bolje upija kreme, ili što već koristimo za njegu lica.
Prije sam kupovala pilinge koji koštaju oko 80-100 kuna. Istina je da mogu trajati dosta dugo pa su isplativi, ali skužila sam da ono što postižem s njima, mogu postići i sa sastojcima koje već imam. I koji su jako jeftini!
Osim što odradi isti posao, za domaći piling znate što točno sadrži. Možete ga napraviti odmah, istog trenutka, jer sigurno već imate sve potrebno.
Ako vas zanima koje sastojke iz vaše kuhinje možete iskoristiti kako biste napravile domaći piling za lice, nastavite čitati.
Domaći piling za lice od cimeta i meda
Cimet i med pomažu u borbi s upalama i prištićima, a osim toga, lagano posvjetljuju tamne mrlje. Za ovaj prirodni piling pomiješajte jednu čajnu žlicu cimeta i dvije čajne žlice meda.
Kao i kod svakog drugog pilinga, nanosite ga laganim, kružnim pokretima. Poslije isperite lice toplom vodom.
Prirodni piling sa zelenim čajem
Ovaj prirodni piling možete koristiti ako imate normalnu ili mješovitu kožu. Napravit ćete ga tako da pomiješate jednu čajnu žlicu šećera, isto toliko mljevenog zelenog čaja (ili 1-2 vrećice čaja) i jednu žlicu kokosovog ulja.
Smjesu nanesite na vlažnu kožu laganim, kružnim pokretima, a zatim dobro isperite vodom.
Ja ne volim taj masni osjećaj odmah poslije pilinga pa lice na kraju operem nekim blagim gelom za čišćenje.
Domaći piling za lice od kave
Ovaj piling možete koristiti bez obzira na to kakav tip kože imate. Jednu čajnu žlicu mljevene kave pomiješajte s jednakom količinom hladno prešanog ulja badema ili kokosa (možete i neko drugo ulje koje vam odgovara).
Prirodni piling od samo dva sastojka
Prvi je piling od maslinovog ulja i morske soli. Ovaj piling bi vam mogao odgovarati ako imate suhu kožu. Maslinovo ulje je bogato antioksidansima i zdravim masnim kiselinama, a jednu žlicu ulja pomiješajte sa žlicom morske soli (one sitnije) i to je to.
Drugi je piling od šećera i meda. Meni najdraži i najjednostavniji, jer ne ostavlja masni trag na licu pa mogu brzo isprati lice i nastaviti dalje. Za ovaj piling za lice pomiješajte jednake količine šećera i meda. Ako je smjesa pregusta, dodajte mrvicu vode.
Koji god od ovih pilinga odabrali, lice isperite toplom vodom, a ispiranje završite hladnom vodom kako bi zatvorili pore.
Za masnu kožu piling je dovoljno raditi dva puta tjedno, a kod suhe kože jednom. Važno je da izbjegavate područje oko očiju, jer koža je tu tanka i osjetljiva.
Ako imate jako osjetljivu kožu i neke veće kožne probleme, bilo bi bolje da izbjegavate sami eksperimentirati i umjesto toga se posavjetujete sa stručnom osobom.
Odgovori